Author Topic: Moto Marinkovic...??????  (Read 8478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Charuga

• Urednik
    • Kawasaki ZX-10R
  • Grad: Beograd
Moto Marinkovic...??????
« on: 31 March, 2011, 12:12:45 »
Posaljem coveku mail; sa veoma ljubaznim sadrzajem dajuci mu kompliment da je na dobrom glasu i da me interesuje koliko kosta kod njih stelovanje ventila na 22 000km sto preporucuje proizvodjac itd...itd..., s'tim da bih voleo da vidim,
 sta mi se radi na motoru da neplacam po 100 eura kao ovde,
 a nemam poima dali je pogledan i filter za vazduh,
 posto mi motor dobro radi....
Posalje mi odgovor te se uhvati za par mojih reci.... i kako nemoze da zna Anamnezu motora bez podataka:
Jos covek vidovit pa vidi da sipam ulje iz bureta posto necu njegovo....

Cititram:

- Za koje trziste je motor proizveden ( moguce utvrditi i na osnovu broja sasije )
- Kada i na koliko km su radjeni servisi
-Kada  su menjane svecice
-Da li je ugradjen K&N filter za vazduh
-Da li je ugradjena kompletna linija Akrapovic, ili samo izduvni lonci, i da li je ugradje Power
Commander
-Kod kog servisera je motor odrzavan
Ovo poslednje pitanje,a i cestit odgovor, mi je vazno zbog mog vremena - ukoliko je radio
MAJSTOR onda ce mi rad na Vasem motoru biti,sto se kaze, kao pesma, a protivnom....
Pozdrav iz Cacka,
Milan
P.S. Ako nije poslovna tajna, molio bih Vas da mi kazete na koju foru stedite evropske
dinare na filteru i ulju jer ja u svom vlasnistvu imam 2 Kawasakija pa bi svaki kintac bio kao
kuca :))))))) Ako je u pitanju "no name" filter i Carier ulje iz bureta, onda hvala lepo !!

Progutam knedlu....setim se Nidze i Pece i saveta... "netreba se nervirati".....

Najljubaznije mu odgovorim na pitanja koja je trazio i opet ljubazno zatrazih cenu usluga i sta dobih.....

https://lh4.googleusercontent.com/_xQ7roRnXqlI/TZRSzIqPQ-I/AAAAAAAACrI/FibZgh_irdI/s1152/1.jpg
Postovani Gospodine,
Super ! Motor kupljen kod nas i u garantnom roku odrzavan kod nas - pa valjda postoji
dokumenat, od miline, nazvan GARANCIJA ??? Nadam se da u tom dokumentu postoje svi podatci u vezi odrzavanja Vaseg prelepog motorcikla - bar 2 godine !?
1 - Ko Vam je rekao "duplu" cenu filtera za ulje kada je njegova cena u Evropi 9,63€ i sta za Vas znace alternativni filteri jer  firma Denso proizvodi filter za ulje pod brojem 115010-6600, odnosno pod Kawasakijevim kat. brojem 16097-0004.Slucaj je isti,ili slican , i sa drugim proizvodjacima motorcikala
2 - Repsol ili Motorex ama bas nista ne znaci ukoliko se ne navede koji je njihov proizvod u pitanju !
3 - Kuknjava za "krizu" ,takodje, nista ne znaci jer se kinta za silne,prevarantske, skupove
i putovanja po Evropi ide na "siroko", ali Vi ( u trecem licu ! ) nikada servise ne radite u
evropskim servisima jer su 5-7 puta skuplji nego u virtuelnoj zemljici Srbijici.
4 - Svecice NGK CR9EIA-9 imate kod MASS Company d.o.o. i potezanje tih svecica iz Amerike je samo gubitak zetona kod prijatelja. Osim toga, smesno je pitanje za koje je trziste radjen motor jer su iste svecize za sva trzista !
5 - Pitanje cestitosti ovlascenih servisera ne zelim da komentarisem....
U svakom slucaju,zelim Vam punu srecu i mnogo putovanja !!!
Pozdrav iz Cacka,
Milan

Vidim da tu nema 'leba pa se opet potrudih da nepadnem u vatru te odgovorih.....samo ovako....

https://lh3.googleusercontent.com/_xQ7roRnXqlI/TZRSzfnhwwI/AAAAAAAACrM/_ljUNHaM424/s720/2.jpg
Zaboravih samo ko ga je hvalio.......
« Last Edit: 31 March, 2011, 12:28:27 by Charuga »
https://lh3.googleusercontent.com/-cx8xL_OORL8/Tt4QwsoyUII/AAAAAAAAAWw/LvnKuoUPM5M/s696/Animation1.gif

Offline forrest gump

• Administrator
    • BMW R1100RT
    • http://www.rideorhide.com
Odg: Moto Marinkovic...??????
« Reply #1 on: 31 March, 2011, 12:51:31 »
 ::)
you don’t stop riding because you get old, you get old because you stop riding

Offline cheda

• Administrator
  • Hornet 600
    • VFR800
  • Grad: Munze
« Reply #2 on: 31 March, 2011, 13:52:35 »
Charuga,

hvala na infu a za nerviranje nema potrebe kao sto rekose nasi drugari :)

Nemoj odgovarati.... nisi dobio info vec neko polemisanje... teraj dalje i trazi novog... a ovakve pusti da polemisu ;)
>>> ljubavnik cvetnih polja <<<

Offline dr_gubi

• Global Moderator
  • www.digitelservistelefona.com
    • BMW R1100S
« Reply #3 on: 31 March, 2011, 13:57:57 »
A da se provozamo do tamo malkice, jbg vikend je ....  :D :D :D :D ;) ;) ;)

Ma budaletina .... !
Znamo sta znamo ali znamo li sta ne znamo?

Offline NikolaCruss

• Administrator
  • It's simple - Ride or Hide
    • Motor: u tranziciji...
« Reply #4 on: 31 March, 2011, 14:01:01 »
A brate, pa ovaj nema musterija uopste kad moze ovoliko da se bavi lirikom i prozom! Kakav lud covek! Sto niej lepo napisao 60 e i zdravo

Boze sacuvaj!

Lepo si korespondirao, vidi se uticaj gorepomenutih momaka ;)
A good friend will come and bail you out of jail...but a true friend will be sitting next to you saying........."Damn..We F*cked Up"

Offline Sharba

• Forumas senior
    • V Strom DL650 L1
« Reply #5 on: 31 March, 2011, 14:14:05 »
Nazalost, takvih je sve vise i tu nema pomoci...  :-[ Budala koliko volis... Kad bi se covek tako za svakog nervirao i cimao odlepio bi totalno  ;) Jbg... Kad ostane bez musterija pitace se ;) Ako uopste ima musterija  ;D

Offline Cika Kure

• Forumas senior
  • www.shoppingusa.rs
    • Nekad bila Honda RC 46 A
  • Grad: Novi Beograd
« Reply #6 on: 31 March, 2011, 14:43:22 »
Moj kolega sa posla je iz Cacka, inace vozi motor i on, a druzi se sa Marinkovicevim sinom... Kaze da se ovaj ubija od posla, pola Srbije dolazi kod njega, zakazuje se po mesec dana u napred. Kazu jako dobar majstor, ali tezak kao covek u pm.

Charugice ja nemam plocice za ventile, inace bih ti to odradio... Hoces da odemo kod Kockice?
-Jel cujes?
-Cujem cika Kure.
-Sta cujes? Cujes moj k...c  Ne cuje se, a radi...

Offline NikolaCruss

• Administrator
  • It's simple - Ride or Hide
    • Motor: u tranziciji...
« Reply #7 on: 31 March, 2011, 15:11:50 »
I moj drugar koji vozi Kawu ER6 ide kod njega na servis svaki put, prezadovoljan je, kaze tezak, ali lepo radi, sad se setih
A good friend will come and bail you out of jail...but a true friend will be sitting next to you saying........."Damn..We F*cked Up"

Offline Charuga

• Urednik
    • Kawasaki ZX-10R
« Reply #8 on: 31 March, 2011, 15:37:05 »
Gle dalje...seljak nista drugo...moram jos malo da ga "raspirim"....mozda ce izadje iz njega praziluk....

citat:
From: Milan Marinkovic [mailto:moto-mm@eunet.rs]
Sent: Thursday, March 31, 2011 3:07 PM
To: Zeljko Acimovic
Subject: Re: ZX10R 06/07

E moj crnjani  sine !
Casno je biti seljak, ali biti nadobudna seljacina i nije neka preporuka.
E moj BATICE, ti imas,na papiru, 40 godina a cika Milan 47 godina vozi motorcikle.
E mo  crnjani sine, kukao si na pogresnom groblju o nemastini, a onda se hvalis putovanjima.Cuj, putovanjima.... Cika Milan je prvi put bio u Americi novembra 1969 godine,dok su neki bili tati u m.....
E moj crnjani sine, pricas o Repsolu i Motorex-u a neces da kazes KOJI si njihov proizvod koristio !? Obe firme su za postovanje ali,znanja radi, proizvode i ulja za traktore i po cemu je to sramota !? Citam u ovom pisaniju da je neko platio filter za ulje 15€ umesto ,recimo,10€ pa to najbolje govori i njemu..... Dalje, pise da sam ja tamo nekome nudio ,cuj, KINESKE svecice sto je prostacki bezobrazluki najobicnija ljiga, jer sam samo naveo ko kod nas prodaje svecice.
E moj crnjani sine, i vrapci znaju kako u Republici Srpskoj tako i u Srbiji ko je ko i koliko vredi!!!!!!
E moj crnjani sine, tata je profesor po struci i odmah zna s kim ima posla - moj zadatak je da i losim ljudima i losim djacima
dam sansu i pomognem ,ali mi to uvek ne uspeva jer nije svako drvo za sviralu !!!!!!
E moj crnjani sine iz okoline Bijeljine, sto bi rekli bosanci : Vozdra raja !!!!!
E moj crnjani sine iz Bijeljine......
E moj crnjani sine, koliko god da si zabludeo znaj da te tata,ipak, puno voli!!!!!!!!!

Morao sam da odgovorim:

Vidim da ti nije lako.... ja imam 48 a ne 40 god..... neznam da crtam na kompjuteru pa ne mogu da ti objasnim neke stvari..... kojim sam se ja to putovanjima tebi hvalio????? Osim ako si procitao neki moj putopis ..... Ja sam 1965 g ziveo u Rimu ..... a morao sam to da ti napisem posto je za tebe to neko merilo....niko ti nije kukao o nemastini vec o tome da necu da me neko majmunise...da ti nisam mozda trazio dzabe uslugu....pitao sam samo za CENE....
Brkas babe i zabe ...da nisam mozda trebao da ti posaljem i uzorak ulja da ti procenis dali je adekvatno....
Moj crni majstore ja sam se po tvojoj Bijeljini vozio sa Gidom, Kawasakijem kada ti verovatno nisi ni znao  to da izgovoris.....
E moj Crni majstore ja sam se u Rep.Srpskoj borio, cak sam i ranjavan tako da meni nemoj da prodajes patriotizam..... jel od takvih najebasmo....
Tebi se ocito neradi to sto radis...ili si skoro naucio da kuckas po kompjuteru pa ti interesantno.....
Sto neprobas da napises knjigu..... "KAKO IZGUBITI MUSTERIJE"......
I moj crni majstore mene i u Srbiji i u Rep.Srpskoj veoma dobro znaju..... ali ne kao nedobudnu seljacinu kao sto me ti proglasi....
A ti crni majstore najbolje da odes sam na neki "servis" ili u Banju da se negde odmoris.....
Nemoj misliti da ja tebe tek mrzim....zao mi samo sto ti nije dobro......
Sve najbolje.....

« Last Edit: 31 March, 2011, 15:47:37 by Charuga »
https://lh3.googleusercontent.com/-cx8xL_OORL8/Tt4QwsoyUII/AAAAAAAAAWw/LvnKuoUPM5M/s696/Animation1.gif

Offline Peca

• Forumas u usponu
  • **
  • http://www.riafinancial.rs/
    • Benelli TRE1130K
« Reply #9 on: 31 March, 2011, 15:44:58 »
Idi bre Željko....suze mi krenuše od smeha. Ne prekidaj, sad postaje interesantno....

Offline Sharba

• Forumas senior
    • V Strom DL650 L1
« Reply #10 on: 31 March, 2011, 16:01:27 »
Iskreno ti savetujem da ga batalis jer ste vec predaleko otisli i sa pisanjem a bogami i vredjanjem  ;) Veruj mi, sa takvim budalama samo gubis zivce... A nista na kraju neces uraditi  :)

Offline Charuga

• Urednik
    • Kawasaki ZX-10R
« Reply #11 on: 31 March, 2011, 16:09:10 »
Veruj mi da se uopste ne nerviram......  nemogu samo da verujem da je to "strucnjak" za motore koga svi hvale....
Pa bolje sto je ovako ispalo nego da sam otisao dole..... pobio bih se na jedan....
A svet je mali ko zna mozda se nekada i sretnemo..... doduse sve nas nesto muci, ali ovo je ozbiljan slucaj.... pa cemo ga jos malo "podloziti"
Sad ocekujem njegove ratne dozivljaje .... opise mesta na kojima je ziveo....mozda pocne i neke "ribe" da spominje.....

Offline Sharba

• Forumas senior
    • V Strom DL650 L1
« Reply #12 on: 31 March, 2011, 17:15:06 »
Da, da... Na kraju ce pricati i ko ima veci, ko je vise riba povalio itd... :D :D :D Samo gubis vreme

Offline Tomislav

• Administrator
    • KTM 690 DUKE
  • Grad: Beograd Mirijevo
« Reply #13 on: 31 March, 2011, 18:28:45 »
E vala neka si  mu rekao -napisao!!!

Offline Charuga

• Urednik
    • Kawasaki ZX-10R
« Reply #14 on: 31 March, 2011, 18:56:43 »
Kao sto napisah tacno sam znao kako ce nastaviti..... posto je otvorena prepiska nisam hteo da nastavim sa "merenjem kare" i ko koga zna i gde je bio....
Uglavnom za sada smo na ovome.... nego izgleda da ni on nema posla cim po ceo dan postuje....
Ako nebudete dobri pozvacu ga na forum:

citat:
Igranka bez prestanka !!!
E moj crnjani sine Ja od 1977 godine vozim Kawasakije i nema smisla da Gida uvlacis u pricu,jer je on uvek prema meni bio korektan, i ne zelim da kvarim nase odnose. Zao mi je sto se nismo videli skoro 20 godina, ali i to je zivot.
E moj crnjani sine, opet kukas na tudjem groblju, a to je sramota za sredovecnog coveka.
E moj crnjani sine, kada su u  Bijeljini 1993 godine organizovane moto trke, cika Milan je bio gost na svecanoj tribini-. To je lako proveriti, a tada je na tribini bila i Biljana Plavsic. E moj crnjanice, kada je cika Milan stigao u drustvu cacanskih motorciklista
moj prijatelj Dragan Colakovic privremeno je prekinuo trku da bi mi stazom dosli do tribine.
E moj crnjanine, kada bih ja zabludelom rimljaninu smeo mailom da napisem s kim sam i gde sam bio po tvojoj,sada, Republici
Srpskoj veruj mi da bi te bilo sramota sto si uopste pominjao patriotizam. O tome,a i o veri, je nepristojno pricati, ali....
E moj crnjani sine, kada bi ti malo vise pitao kolege u vezi tate, ne bi ti palo na pamet da pominjes kompjutere jer je bezobrazluk tati pricati kako se prave deca.
E moj crnjani sine, bruka je tati pominjati banju i slicne stvari, jer ces i ti jednog dana,ako hvala dragom Bogu pozivis, doci na cicine
zile.
E moj crnjanice, poceo si da koristis niske udarce,sto je svojstveno sitnim dusama, pa mi  je  cak i simpaticno :)))))))
Prosto nije prirodno da tata ne voli svoju decu, pa bez obzira kakva su - mi smo ih pravili i od njih nista ne trazimo ali smo
zasluzili malo vise postovanja.
Crnjani sine, pazi kad prolazis pored cika Laze ,  da te ne uhvate jer TEBI STVARNO NIJE DOBRO !

odgovor:

Jako si predvidiv tacno sam znao sta ces da napises, tako da me nisi iznenadio..... ko se mnogo hvali obicno..... ali da ne nastavljamo....
U ovih nekoliko poruka sam saznao sve sto me je interesovalo.... mozda si najbolji majstor..... ali se uopste nisi uspeo kultivisati.... koreni su preduboki...
Fascinirao si me sa Biljanom Plavsic i tvojim n.n. drugovima tako da sam se malo uplasio pa cu prestati da se dopisujem sa tobom...odlucio sam da motor ipak ne servisiram kod tebe..... mogao bi da postane cangrizav....
I najzad dosta sale...mada vidim ti si mi ozbiljan.......pa nastavi sa nekim drugim.... ocito je da te ni u kuci vise neslusaju pa si poceo da siris novu religiju....
"Crnjanih sinova".....
Usput Gida niko nije mesao u ovo vec spominjao.... a Colu pozdravi.... cuo sam da je stavio crveni tepih ispred "Drivera"....
Toliko od mene.... sledeci put mi se obrati jedino ako budes raspolozen da popijemo pivo :)