Author Topic: Strucnost nasih servisa  (Read 9721 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deyan76

• Global Moderator
    • Yamaha XJ 900 Diversion S
  • Grad: Beograd
Strucnost nasih servisa
« on: 03 April, 2011, 12:10:25 »
Ovu temu bi posvetio "STRUCNOSTI " nasih servisa u Srbiji. Ko je i koliko strucan i poslovan u tome? Kod nas ima puno "garaz" majstora ,a i ima mnogo ovlascenih servisa.Koliko mislite da ce daleko otici servis da Vam izadje u susret? I da li bi pre odvezli motor u ovlasceni servis ili ne? Misljenja i iskustva.
ja tu ne bi nista dirao

Offline Sharba

• Forumas senior
    • V Strom DL650 L1
Odg: Strucnost nasih servisa
« Reply #1 on: 03 April, 2011, 13:31:43 »
Dok nisam kupio nov motor servis mi je radio Kocka i sa njim nikakvih problem nisam imao... Super je, korektan, sto je najbitnije zna da radi, pedantan je... Sa mnom je stvarno kul... Sad kad sam uzeo Suzuki, morao sam da radim servise u Horgosu kod Atile jer su bili u garanciji i imam samo reci hvale za njegovog majstora Zoltija... Brz je, pedantan, zna da radi stvarno i cuti sve vreme ;) Nazalost auto put nas deli a bas me smara non stop da idem tamo... Dakle glas ide Kocki i Zoltiju :D :D :D Kod koga god da odem izacicu zadovoljan ;)

Offline raptors

• Global Moderator
    • "viljuska"...al' na kardan!
« Reply #2 on: 05 April, 2011, 11:57:50 »
Ne verujem nikom!!!  >:( >:( Sam odrzavam i popravljam...nakon iskustva dok mi je motor bio u garanciji pa sam kao morao da idem kod ovlascenih servisera...ma daaaaj! Ne dam glas nikom!
...bice dobar ovaj dan!!!

Offline spettacollo

• Forumas u usponu
  • **
    • ZX636
  • Grad: Beograd - Mirijevo
« Reply #3 on: 05 April, 2011, 12:09:47 »
I sa prethodnim i sa ovim motorom išao kod Joce u Profimoto i uvek motor izlazio iz servisa bolji nego što je ušao. Jednom mu je pri skidanju rezervoara kapnulo gorivo na plastike i nalepnica se samo smežurala. On me čovek odmah pozvao, rekao šta je bilo, poručio original nalepnicu, kad je stigla zvao me da dođem sa motorom da je zalepi i to je to. Čovek je više nego korektan. O stručnosti govori prva rečenica ovog posta.

Offline Charuga

• Urednik
    • Kawasaki ZX-10R
« Reply #4 on: 05 April, 2011, 18:04:33 »
I sa prethodnim i sa ovim motorom išao kod Joce u Profimoto i uvek motor izlazio iz servisa bolji nego što je ušao. Jednom mu je pri skidanju rezervoara kapnulo gorivo na plastike i nalepnica se samo smežurala. On me čovek odmah pozvao, rekao šta je bilo, poručio original nalepnicu, kad je stigla zvao me da dođem sa motorom da je zalepi i to je to. Čovek je više nego korektan. O stručnosti govori prva rečenica ovog posta.
I cene su mu pristojne....
https://lh3.googleusercontent.com/-cx8xL_OORL8/Tt4QwsoyUII/AAAAAAAAAWw/LvnKuoUPM5M/s696/Animation1.gif

Offline Saxi

• Global Moderator
  • Deca su ukras sveta
    • ženski sMor aka belo tele
« Reply #5 on: 05 April, 2011, 21:00:34 »
Svoj Buzuki sam terao kod Atile u Horgos, jeste dalje, ali sam picjzla i volim da sve bude tip top... mogu da gledam, da pitam, zanovetam, pijem pice i uzivam  ;)
Kad sam pitao Jocu za cenu kontrolnog servisa na 30 000km dobio sam cenu od 10 000 kintaca za stelovanje. Kod Atile sam za iste pare dobio i zamenu filtera ulja, ciscenje filtera vazduha, porciju Motula 300V 10-40w, stezanje srafica, podmazivanje....... :o
Ljudi čuvajte svoje glave, čuvajte svoje duše! Nemojte dati da vas prevare, ne trpite gluposti, razmišljajte i volite svoju decu.

Offline rboban

• Forumas u usponu
  • **
  • Ride it like you stole it..... CAGIVA RAPTOR 650IE
    • Prezentacija ...
  • Grad: Obrenovac
« Reply #6 on: 06 April, 2011, 01:00:59 »
Svoj Buzuki sam terao kod Atile u Horgos, jeste dalje, ali sam picjzla i volim da sve bude tip top... mogu da gledam, da pitam, zanovetam, pijem pice i uzivam  ;)
Kad sam pitao Jocu za cenu kontrolnog servisa na 30 000km dobio sam cenu od 10 000 kintaca za stelovanje. Kod Atile sam za iste pare dobio i zamenu filtera ulja, ciscenje filtera vazduha, porciju Motula 300V 10-40w, stezanje srafica, podmazivanje....... :o

A steloVanje?
Potrebno je više ljubavi da bi se delilo sediste, nego krevet sa nekim....

Offline Gremlin

• Forumas gotivac
  • U Srbiji sam rodjen, od toga cu i da umrem...
    • Bavarska bižuterija
  • Grad: Grofovija Dedinjska
« Reply #7 on: 06 April, 2011, 09:11:03 »
neki moj rezime oko majstora sa kojima sam imao posla:

Spale:                    extra strucan, veoma iskusan, poseduje gomilu egzoticnog alata i delova - ali tezak i preskup

Joca:                     samo sam kupio gume kod njega. Sve je bilo u minut tacno kad je dogovoreno, gume namontirane. Joca deluje jako strucan, resavao je neke neresive BMW probleme Olegu i Bokiju Rusu.

Nesha Zaric:             strucan, tacan, dobar majstor, dobar covek, lak sa komunikaciju i dogovor, mozda najboji odnos cena/kvalitet. Uvek uradi i nesto sto nije pogodjeno i ne naplati, proveri svaku sitnicu, podmaze i sredi.

Stankara:               za servis ne znam, bio sam jednom da kupim par stvari, bradati gmaz u kancelariji me je pustio da sacekam pola sata dok je pio kafu, jeo burek, telefonirao - i kad mi se na kraju obratio bio prilicno neljubazan.

BMW Radulovic:       mozda ne najstrucniji, posto nema majstora koji radi samo motore, ali svakako najiskusniji za BMW, imaju potrebne delove i dokumentaciju, najduze to rade, uradio sam jedan servis kod njih i zadovoljan sam. Takodje resili su mi par sitnih gluposti i to besplatno, nasli su mi i levi nosac kofera, u setu su stigla greskom dva desna, a nijedan levi.

BMW Delta              nemaju nikakvog iskustva, tek su poceli da rade - ne bih im davao motor u ruke jos koju godinu.

;)

Offline Saxi

• Global Moderator
  • Deca su ukras sveta
    • ženski sMor aka belo tele
« Reply #8 on: 06 April, 2011, 09:19:52 »

A steloVanje?

Oba cilindra odradjena, zaboravih da napisem.
Za Radulovica prepustam Yogiju da napise kakav je tretman imao prilikom ugradnje alarma na GSu, da su nas nekoliko puta vracali jer nisu Bembaru uspeli da vrate u celinu, da su se ponasali bahato, aljkavo i nestrucno ko darade Kineza od 100 evra, ane moped od 20 000km, da su zaboravili ulje da promene, usled cega je doslo do ostecenja menjaca koje su u Delti van garantnog roka nakanadno prizxnali i zamenili o trosku BMW-a  :o
Sve pohvale za BMW, a Radulovica bih zaobilazio u sirokom kurgu.
Nesa Zaric je pao na ispitu, al i to prepustam Nikoli i ostatku ekipe kojima je odrzavao motore da napisu rec vise.
Ljudi čuvajte svoje glave, čuvajte svoje duše! Nemojte dati da vas prevare, ne trpite gluposti, razmišljajte i volite svoju decu.

Offline rboban

• Forumas u usponu
  • **
  • Ride it like you stole it..... CAGIVA RAPTOR 650IE
    • Prezentacija ...
  • Grad: Obrenovac
« Reply #9 on: 06 April, 2011, 09:38:40 »

A steloVanje?

Oba cilindra odradjena, zaboravih da napisem.

Bitno je da li su stelovani ili samo provereni, na tvom motoru moraju da se skidaju bregaste da bi bili stelovani.......
Potrebno je više ljubavi da bi se delilo sediste, nego krevet sa nekim....

Offline Pasa24

• Forumas gotivac
    • DL650
  • Grad: Београд
« Reply #10 on: 07 April, 2011, 19:33:14 »
Tebra nisu mu stelovali samo su ih spijunirali..... ;)

Offline Cika Kure

• Forumas senior
  • www.shoppingusa.rs
    • Nekad bila Honda RC 46 A
  • Grad: Novi Beograd
« Reply #11 on: 07 April, 2011, 21:02:36 »
Majstori, majstori....  Svoje motore sam uvek i iskljucivo odrzavao sam. Kod sadasnjeg motora jedini problem mi predstavljaju plocice ventila, ali obzirom da se kontrolisu na 25.000 km, imam jos vremena da razmisljam kako da resim to pitanje. Inace od starih majstora bezrezervno verujem Radetu kockastom.
-Jel cujes?
-Cujem cika Kure.
-Sta cujes? Cujes moj k...c  Ne cuje se, a radi...

Offline sszgo

• Forumas u usponu
  • **
    • CBR 1000RR Repsol '11
    • Personal trainer
  • Grad: Dubai
« Reply #12 on: 07 April, 2011, 21:12:51 »
sve sam radim

SPALE je najmnogopuniji
xaxaxa, kakav rtrd...

meni je trazio 30% da mi napise predracun (tj nekih 800 eura)

isti predracun sam uzeo u yamahi za 5%

Offline raptors

• Global Moderator
    • "viljuska"...al' na kardan!
« Reply #13 on: 07 April, 2011, 23:18:33 »
...Kod sadasnjeg motora jedini problem mi predstavljaju plocice ventila, ali obzirom da se kontrolisu na 25.000 km, imam jos vremena da razmisljam kako da resim to pitanje...

Lakse je nego na starijim ventilima. Izmeris, odvrnes, turis odgovarajucu plocicu, zavrnes i cao!  :)

...bice dobar ovaj dan!!!

Offline Cika Kure

• Forumas senior
  • www.shoppingusa.rs
    • Nekad bila Honda RC 46 A
  • Grad: Novi Beograd
« Reply #14 on: 08 April, 2011, 17:42:09 »
...Kod sadasnjeg motora jedini problem mi predstavljaju plocice ventila, ali obzirom da se kontrolisu na 25.000 km, imam jos vremena da razmisljam kako da resim to pitanje...

Lakse je nego na starijim ventilima. Izmeris, odvrnes, turis odgovarajucu plocicu, zavrnes i cao!  :)

U tome je najveci problem, treba imati odgovarajuce plocice... A set kosta koliko hoces. ::)
-Jel cujes?
-Cujem cika Kure.
-Sta cujes? Cujes moj k...c  Ne cuje se, a radi...