Author Topic: Due north - Pravac kojim se ređe ide  (Read 8428 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sinclair

• Forumas gotivac
  • One man show! Every day a different play!
    • GPZ 500s - Ferdinand
  • Grad: Beograd
Re: Due north - Pravac kojim se ređe ide
« Reply #60 on: 01 May, 2013, 09:02:09 »
Posle granice, koju prolazim bez zadržavanja :D :D nastavljam putem koji mi je poznat ka Varšavi. Pokušavam da ubrzam tempo koliko god mogu po kiši, i da maksimalno iskoristim suve periode. Ali je najveći problem i to što sam i ja već prilično mokar i samim tim se ne osećam prijatno na motoru. Svaki pokret propraćen je podsetnikom da mi je i donji veš mokar  ??? Opet, sa druge strane, pokušavam da ostanem „ispod radara“ eventualnim patrolama organa reda, koje nisam preterano viđao, ali ne znam kakva im je politika kada su u pitanju turisti iz Srbije na motoru u pitanju  :P

Varšavi prilazim sa severne strane, putem koji je označen kao 61 preko Suwalki, Augustow, Grajewo, Ostroleka, Legionowo. Svi predeli su više nego poznati i više se koncentrišem na vožnju, nego na fotkanje.

U Varšavi je neviđena gužva. Imam osećaj kao da mi treba preko sat vremena samo da izađem iz Varšave.Taman kako sam uspeo da se probijem ka periferiji, i da ponovo uhvatim pravac ka jugoistoku, nova provala oblaka. Put je natopljen, a ja pokušavam što pre da izbijem na otvoreni put. Taman kad sam uhvatio zalet na pravcu pali se crveno svetlo na semaforu na nekih sedamdesetak metara. Lagano pritiskam kočnicu i osećam da ceo motor „pliva“. U trenutku nemam dodirnih tačaka sa asfaltom. Čini mi se da motor čak i ubrzava. Sekund koji u mojoj glavi traje kao ceo minut. Uspevam da pustim kočnice na vreme, dok gume ponovo ne prionu na asfalt. Čim sam osetio da imam kontrolu laganim šaltanjem na dole uspevam da zaustavim motor. Tik pre ulaska u raskrsnicu. U tom trenutku me hvata panika. I sada se naježim kada se setim.  :-\ Kroz glavu mi prolazi šta je sve moglo da me snađe na ovih hiljadu kilometara od kuće. Osećaj je daleko od prijatnog, i psujem sebe i situaciju, i to što žurim, i vremenske prilike i sve redom. Dubok uzdah, setio sam se da ipak nisam ljuljnuo, da se svaka škola plaća i da sam u ovoj situaciji prošao prilično jeftino. Idemo dalje!  :D

Offline Sinclair

• Forumas gotivac
  • One man show! Every day a different play!
    • GPZ 500s - Ferdinand
« Reply #61 on: 30 June, 2013, 14:07:55 »
Napokon  izlazim iz Varšave. Čini mi se da sam s kraja na kraj potrošio bar sat i po vremena. Taman što sam izašao iz gradske vreve, uleteo sam u gužvu na magistrali. Samo jedna traka je otvorena i kolona se proteže desetinama kilometara. Putna brzina u provlačenju ne prelazi 60ak kilometara na sat.

Agonija traje nekih 220 km, posle kojih odustajem od autoputa i kod mesta Chestochowa, odlučujem se za lokalni pravac. Taman što sam stao na benzinskoj pumpi da dopunim gorivo, kada je počela opet nestvarna provala oblaka. Ovaj put sam srećom pored puta i čekam da prestane. Nastavljam posle nekoliko minuta čekanja. Na putu je apsolutna poplava i svu svoju pažnju usmeravam na to da ostanem na dva točka.

Predeli su svakako lepši kada se izađe sa magistrale, ali retko fotkam pošto vidim da opet kasnim sa rasporedom. Klopao sam s nogu na prinudnim stajalištima, i pokušavam da se što pre dokopam Češke. Ipak, kao što to obično biva, na lokalnim putevima jedan pravac je zatvoren, i moram okolo...okolo...okolo... Biram skretanja po osećaju, obzirom da mesta koja su označena na putokazima nisu označeni na karti koju imam ispred sebe, dok je GPS odavno odustao od svoje funkcije. Držim se pravca jug-jugozapad, jer bi tako „trebalo“.  Par puta pomislim kako sam pogrešio, ali moram negde izbiti na glavni put ili veće mesto, pa ćemo lako...

Izlazim po planu na Tarnowskie Gory, gde nailazim na nešto što MORA biti javna kuća, i dalje pravac ka Gliwice...kako god to vama zvučalo :D

Offline Saxi

• Global Moderator
  • Deca su ukras sveta
    • ženski sMor aka belo tele
« Reply #62 on: 01 July, 2013, 13:01:09 »
I kako je bilo u javnoj kući il tim gljivicama, piši to, izgoresmo do sledeće avanture i tvog javljanja   ;D
Ljudi čuvajte svoje glave, čuvajte svoje duše! Nemojte dati da vas prevare, ne trpite gluposti, razmišljajte i volite svoju decu.

Offline dr_gubi

• Global Moderator
  • www.digitelservistelefona.com
    • BMW R1100S
« Reply #63 on: 04 July, 2013, 17:57:56 »
I kako je bilo u javnoj kući il tim gljivicama, piši to, izgoresmo do sledeće avanture i tvog javljanja   ;D

Gljivicama  ;D ;D ;D ;D
Znamo sta znamo ali znamo li sta ne znamo?