Author Topic: Sta uraditi pre pocetka sezone?  (Read 726 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deyan76

• Global Moderator
    • Yamaha XJ 900 Diversion S
  • Grad: Beograd
Sta uraditi pre pocetka sezone?
« on: 13 February, 2015, 23:10:43 »
Bajkeri uskoro nam dolazi nova sezona, ono sto treba da uradimo pre pocetka je da ljubimca pripremimo kao I mi sami da se pripremimo. Pre nego sto izadjemo na ulicu da odradimo osnovne stavri. Ono sto ja radim na ljubimcu je prvo provera pneumatika. Vizuelno ih pregledam da nemaju neku anomaliju, posekotinu ili bilo kakvu promenu na gumi. Sledeca stavka je provera pritiska. Svaki prozivodjac  gumi je dao optimalnu vrednos pritiska za Vas pneumatic. Sledece za proveru su kocnice. Debljina diskova, plocica kao I ulje u kocnicama. Ulje u kocnicama se menja na svake dve godine, bez obzira da li ste vozili malo ili mnogo motor. Sledece sto radim je zamena filtera ulja I ulje u agregatu kao I diferencijalu  naravno za motore koji to imaju.Filter vazduha ja u glavnom menjam ,a mozete da uzmete kompresor I pod pritiskom da ocistite. Za motorcikle sa lanacem treba dobro ocistiti I namazati (sprejom).Bitna stavka za motorcikle sa vodenim hladjenjem je antifriz. Vecina antifriza se menja na dve godine osim antifriza koji je narandzaste boje on na 5 godina. Nije pozeljno mesati dva proizvodjaca. Jedna od stavki je I akumulator. Ako niste palili ljubimca tokom zime bilo bi pozeljno pre prvog startovanja malo dopuniti akumulator.  To su osnovne stvari pre pocetka sezone. E sada ima tu jos mnogo toga sto treba uraditi ako niste skoro pogledali. Tu spadaju svecice, karburatori, creva za tecnosti, amortizeri, rasveta, upravljacki deo da nema lufta  :D Cisto pregled iz predostroznosti i da se Vi osecate bezbedno.
Uzivaj te voznji i vidimo se na drumu :) :) :)
ja tu ne bi nista dirao