Author Topic: Yamaha - ovlasceni servisi u Beogradu  (Read 4727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Don Sole

• Forumas u usponu
  • **
Yamaha - ovlasceni servisi u Beogradu
« on: 21 July, 2010, 00:21:04 »
podnaslov ovlasceni servis da ili ne !?
 :-\
Primakao se i moj redovni servis na 6000km. ( znam nekima je ova moja kilometraza smesna, ali dobro "ceracemo se mi .... " :P
Nisam znao gde da idem. Neki su mi govorili da batalim  ovlascene servisere a po nekim informacija Yamaha - Rodic vise nisu zastupnici Yamahe za Srbiju, vidim zatvorili su radnju u Dimitrija Tucovica a i nisam imao bas lepa iskustva na prvom servisu  kod Spaleta u Milana Rakica - nacekao sam se  da zakazem, da bih na dan kada mi je bilo zakazano u 9h, izgubio celo prepodne cekajuci da mi se uradi masina.
Poucen tim iskustvom odem prosle nedelje da zakazem u Yamaha Plattner Beograd, servis i prodaja http://www.yamaha-motor-srbija.rs/kontakt/default.htm
Covek u prodavnici mi zakaze za danas u 11h. Dodjem koji minut ranije,servis ko ordinacija, sve lepo, cisto, sredjeno, serviser me ljubazno primi, popise moje generalije i preuzme motor, pri cemu celofanom zastitio rucke na motoru !!! ( prosli put sam kod Spaleta zamastio i ruke i sebe kada sam ga preuzeo posle servisa  :-X
Serviser, kaze "trajanje servisa 1h i  da sacekam u prodavnici". Posle ugodnog caskanja i ragledanja Yamahinog asortimana, serviser mi vratio motor sa uradjenim servisom posle 50min. Kompletan servis placen 3000din.
Sta reci, prijatno sam iznenadjen kvalitetom, organizacijom i da su Izpostovali moje vreme  u Yamaha Plattner Beograd !  ;D
Tako da smo moj Ybro i Ja otisli zadovolji  :)
Mozda se i nesto i promeni  u zemlji Srbiji !!!!

Offline forrest gump

• Administrator
    • BMW R1100RT
    • http://www.rideorhide.com
  • Grad: Beograd
Odg: Yamaha - ovlasceni servisi u Beogradu
« Reply #1 on: 21 July, 2010, 00:46:54 »
konacno jedan svetao primer! ;)
you don’t stop riding because you get old, you get old because you stop riding

Offline raptors

• Global Moderator
    • "viljuska"...al' na kardan!
« Reply #2 on: 21 July, 2010, 07:51:41 »
  Aj da se nadamo da je konacno  kod nas krenulo da se kotrlja onako kako treba...  :D :D da su serviseri i usluge normalni.
...bice dobar ovaj dan!!!

Offline Saxi

• Global Moderator
  • Deca su ukras sveta
    • ženski sMor aka belo tele
« Reply #3 on: 21 July, 2010, 10:12:57 »
Fala nebesima, da se i u Svrbiji cudesa desavaju i su se najzad ljudi probudili iz zimskog sna i krenuli da rade poslove kako treba, na radost svih nas. Sve pohvale za Platnera  :)
Ljudi čuvajte svoje glave, čuvajte svoje duše! Nemojte dati da vas prevare, ne trpite gluposti, razmišljajte i volite svoju decu.

Offline Mina

• Forumas senior
  • ♥Amor Vincit Omnia♥
« Reply #4 on: 22 July, 2010, 08:31:39 »
  Ja cekam sledeci Don Soletov post gde ce napisati da se samo salio  ;D
I'm alright, It only hurts...when I breathe...

Offline raptors

• Global Moderator
« Reply #5 on: 22 July, 2010, 08:44:27 »
  Ja cekam sledeci Don Soletov post gde ce napisati da se samo salio  ;D

;D ;D ;D ;D

Offline Don Sole

• Forumas u usponu
  • **
« Reply #6 on: 22 July, 2010, 21:19:02 »
Ajde Mina , ne baksuziraj !  :P
Iskreno i ja sam se prijatno iznenadio, mene je zeludac boleo,poucen losim iskustvom sa majstorima, serviserima, ( i ja sam prosao horor u Kymco servisu, ali nesto blazoj verziji nego Saxi, meni su zbog kocnice koja je zaglavljivala tamo drzali motor nedelju dana  :o
Znam da se ne drzim teme, ali danas sam isao u Tojotu - servis 10god starog Yarisa. Prijem na vreme, ponudili mi njihov prevoz da me odvezu ako ima nesto da obavim dok traje servis !! 8)
Isto za 1h zavrsili, zvali me da dodjem po kola, ajde sto su zamenili sta treba pri cemu nisu klasicni deraci - "malo su osteceni diskovi ali mogu jos 20000km da predjem, da ne menjaju sada"
Stavili nove maske za tablice, jos ga  i oprali !! a nisu mi naplatili  :o
e sad ne znam da li je to deo procedure ili se sazalili , ja ga nisam vozio zadnja 2 meseca stoji mi na ulici, mukica  :-X
sta da radim kada sam se navukao na moga Ybru ! :D
E sad da li me to poterala sreca ili su ovi Japanci uveli i neki red u ovu zemlju Srbiju

Offline mikulanac

• Global Moderator
« Reply #7 on: 23 July, 2010, 10:23:46 »
  Don Sole , planiram servis motora uskoro pa reci mi kada imas vremena da ga oteras posto vidim da te je lepo krenulo . Imas nesto na sebi sto serviseri respektuju ... definitivno  :D

Offline dr_gubi

• Global Moderator
  • www.digitelservistelefona.com
    • BMW R1100S
« Reply #8 on: 23 July, 2010, 11:29:36 »
  Don Sole , planiram servis motora uskoro pa reci mi kada imas vremena da ga oteras posto vidim da te je lepo krenulo . Imas nesto na sebi sto serviseri respektuju ... definitivno  :D

Hmmm .Mozda su serviserke ....  :D  :D  ::)
Znamo sta znamo ali znamo li sta ne znamo?

Offline raptors

• Global Moderator
« Reply #9 on: 23 July, 2010, 11:46:00 »
  Sve je to lepo..mada ipak sam skeptican, jer pokazace se kad dodje malo ozbiljniji servis...sve je to ok dok se menja ulje i filter ulja, ali kad krene tipa, menjanje svecica, podesavanje karbova, ili eventualno kacenje motora na dijagnostiku...ufff!!

Voleo bih da gresim i da me svi posle zajebavate...aaaaaaaaaa, vidis da nisi bio u pravu!

Offline Don Sole

• Forumas u usponu
  • **
« Reply #10 on: 22 November, 2010, 21:24:57 »
NAZALOST Raptors bio u pravu.
Letos sam imao lagano cukanje, pokrivio prednju viljusku, volan .... ceo prednji deo otiso u tri .... :-X
Odem lepo u Yamahu na procenu stete i popravku, ko kazem ovlasceni servis imaju delove, znaju posao i ostalo. Jesu uradili procenu i to u dogovoreno vreme, izpostovali ali su zato delovi stigli posle mesec dana !
i to je bilo dogovoreno tj bilo mi odmah receno , dolazi tog dana i tako su i dosli :-\
Tako da mi avgust propade !
Kada su delovi stigli sve zavrseno za 1 dan, cakum pakum  :D
Tako ako krene nesto "ozbiljno" bolje da se spremite na cekanje ili da nadjete neku alternativu !!
Ipak je ovo zemlja SRBIJA ili kao sto kazu u jednom mom omiljenom filmu
"ZIVOT JE BOL POMIRI SE SA TIM "
 ;)

Offline raptors

• Global Moderator
« Reply #11 on: 22 November, 2010, 21:51:07 »
  Kao sto rekoh...stvarno bih voleo da gresim. Mada mi je i ovo vrlo sumnjivo, s obzirom da je to bio servis, skines staro i montiras novo. Srafi ovo, srafi ono i caoooo! Svi srecni.  :D :D :D

A to sto si cekao mesec dana, i sve je stiglo, svi delovi u tacno receno vreme, to je sasvim normalno. U svakom slucaju...ja i im nista ne verujem!  :-X   ...jos uvek!

Offline mikulanac

• Global Moderator
« Reply #12 on: 25 November, 2010, 09:26:30 »
  Lagano cukanje ...pokrivio viljusku , volan itd .... :D ! Salim se samo . Jel to ono kad su ti ukrali motor ispred servisa za pranje ?

Sve je to ocekivano . Retko ko ima delove na stanju tako da je normalno cekanje . Najveci problem je ipak kada ti neko otme ceo august  ;)