Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Delovi i gume / Re: Delovi za BMW R1100S gde, sta, kako.
« Last post by dr_gubi on 31 March, 2017, 09:28:47 »
Poslao sam ti moj broj telefona na pp, javi se  ;)
2
« Last post by sam420 on 30 March, 2017, 17:36:20 »
Resepct svima i hvala na odgovorima,

prvo: Ko je i kako da ga nadjem"Dzerij u Milanovcu" (zvuci kao zanimljiv film)  :)

a drugo...

Nemoguce da je najbolje da narucujem delove preko ebay-a??!!  Mislim iskusan sam ja Internet shopper ali zar nema neki baja u Nemackoj ili Madjarskoj kod kog mogu da odem direktno (ili iscimam nekog kamoindziju ili priajtelja koji cesto putuje) na otpad i uzme sve sto mi treba za moju R1100s-icu?

to mi mnogo prakticnije deluje nego da narucujem pa stigne pogresno ili me ovi sa carine maltretiraju itd. Mislim u svakom slucaju E-bay mi je poslednja opcija ako bas ne mogu da dodjem do nekog konkretnog otpada koji bas i nije mnooogo daleko.

3
« Last post by Peki on 28 March, 2017, 12:27:41 »
http://parts.bmwmotorcycles.com/

Nađeš svoj motor po modelu i godištu i kataloški broj dela koji te zanima. Noružaš se strpljenjem i kreneš da guglaš.

Nema pravila, nekad je ebay jeftiniji a nekad i nije. Kad sam sređivao svoj motor delovi su stizali od Japana preko EU do Novog Meksika

Ko ne zna ili je lenj, njega klepaju domaći dileri i preprodavci a ko zna uzme internet karticu i krene u šoping sam  8).

Za delove u vrednosti do 50 eur (cena transporta ne ulazi u ovu sumu) koje kupuješ od pravnih lica ne plaća se carina (10% na cenu artikla+poštarina)

Kada ti šalje fizičko lice cifra je 70 eur.

Plaćanje 20% pdv-a ti je lutrija. Prvo nisu naplaćivali za ono što se ne carini pa su u jednom trenutku pre godinu-dve kad je krenuo zvanično pay-pal u Srbiji krenuli da naplaćuju pdv bukvalno na sve. Meni su jednom prilikom naplatili pdv za 3 kese za kirby usisivač koje su koštale 10 usd.

Sada su se izgleda opet smirili pa mi svi paketi koje naručujem prolaze bez ikakvih problema
4
« Last post by dr_gubi on 27 March, 2017, 10:31:48 »
Tek sada videh

Ja uzimam delove na ebay-u, obicno u evropi ili kod Dzerija u Milanovcu.
5
« Last post by vld on 25 March, 2017, 00:46:28 »
Ima bmwdzija na forumu, pa ce ti reci svoja iskustva.

Moje iskustvo generalno sa nabavljanjem polovnih (specificnih) delova za motore je da je brze, lakse i uglavnom jeftinije potraziti na www.ebay.de, nego juriti ovde.
Polugu kocnice i retrovizor mozes ovde svuda da kupis, ali vile ili deo oklopa tesko...  :(
6
Delovi i gume / Delovi za BMW R1100S gde, sta, kako.
« Last post by sam420 on 24 March, 2017, 17:12:41 »
Posto nikada pre nisam posedovao motor u Srbiji (do sada), treba mi pomoc da shavtim kako se nabavljaju delovi za motore a da nije okrenem Deltu, narucim, sacekam 7-14 dana platim boga oca i to je to.

Ima li nekih otpada koji imaju 2-3 R1100S-ice  ili se zna tacno da lik 1-2-3 prodaju to?, ili ima neka radnja\ili povezani pojedinac koja to nabavlja za mene (imaju svoju mrezu otpada u okolnim drzavama recimo Nemackoj)  po ok cenama i po prihvatljivoj brzini (5-6-7 dana)  ili sta? :)

jasno je meni da mogu da odem na net i ukucam R1100S spare parts i da ce da bude ludnica ali je valjda poenta naci nekog ko je ovde :) u blizini BG-a (a moze i malo dalje samo da se ne cimam sa carinicima! )

jos jedna interesantna stvar da dosta ima BMW pandurskih motora u Srbiji, ko to popravlja gde su te garaze pa ti likovi bi mogli i meni da nesto srede zar ne? :)

i da, znam nasao sam ovaj sajt u SR : ( http://www.motodelovi.net/katalog/bmw/r-1100s/ )  imaju samo 1 deo i to gornji most sto mi zvuci kao nesto sto treba da koristi zubar a ne motor :)

7
Predstavljanje članova / Re: Pozdrav svima
« Last post by Tomislav on 14 March, 2017, 17:20:05 »
Pozdrav i dobrodosao!
8
Predstavljanje članova / Pozdrav svima
« Last post by rolac555 on 13 March, 2017, 22:57:05 »
Pozdrav svima,
vozi se ZX636R, vidim da ima zanimljivih tema iz svijeta motora pa da se pridružim!
9
Predstavljanje članova / Re: Pozz iz Banata
« Last post by Saxi on 12 March, 2017, 21:34:42 »
Pozdrav Gvozdeni, lep moped si izabrao, kako kažu ljudi učeni... žena može i sa sela, a motor isključivo iz Japana  ;D
10
Vaša putovanja / Re: POČELA NOVA SEZONA II
« Last post by Saxi on 12 March, 2017, 21:30:44 »
Najmanji od svih motoraca, kao i uvek dečak  Komsa  iz Mladenovca, bravo Komso  ;)
Pages: [1] 2 3 ... 10